Kolejna Debata Oksfordzka już 5 marca!

Miło nam poinformować, że już za tydzień – 5 marca – odbędzie się kolejna debata na którą zaproszono członków naszego koła. Każde z Was jeśli chce, może wystąpić na debacie, zapraszamy do udziału szczególnie tych z Was, którzy do tej pory nie uczestniczyli w podobnym wydarzeniu – jest to cenna okazja, aby zdobyć doświadczenie w występowaniu przed publicznością i prezentowaniu swoich poglądów – z pewnością jeszcze nieraz Wam się to w życiu przyda.

Tematem debaty będzie teza „Bezpieczeństwo to najwyższy priorytet i wyzwanie nowoczesnej energetyki jądrowej”. Jedna z drużyn będzie broniła tezy, druga występowała przeciw niej, stanowiska będą losowane przed rozpoczęciem debaty. Każdy z mówców będzie miał kilka minut na przedstawienie swojego wystąpienia, dla zwycięzców i uczestników przewidziane są atrakcyjne nagrody. Szczegóły dostępne są na stronie wydziału:

http://www.meil.pw.edu.pl/pl/MEiL/Aktualnosci/Ogloszenia-rozne/Debata-Bezpieczenstwo-to-najwyzszy-priorytet-i-wyzwanie-nowoczesnej-energetyki-jadrowej

Debata oksfordzka: Tylko energetyka jądrowa może zapewnić Polsce bezpieczeństwo energetyczne

8Dnia 21 maja 2013 r. w Instytucie Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej odbyła się druga debata oksfordzka Studenckiego Koła Naukowego Energetyki Niekonwencjonalnej i Koła Naukowego Energetyków PW, tym razem organizowana pod patronatem PGE EJ SA oraz Radia Kampus. Dyskusji poddana została teza: “Tylko energetyka jądrowa może zapewnić Polsce bezpieczeństwo energetyczne”.

Debata oksfordzka: Odnawialne źródła energii gwoździem do trumny polskiego systemu elektroenergetycznego?

debateDebata odbyła się dn. 3.12.2012 r. w Instytucie Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej.

W debacie wzięły udział dwie trzyosobowe drużyny:

  • zwolennicy tezy – Anna Szeligowska, Olaf Dybiński i Arkadiusz Przychodzień
  • zwolennicy kontrtezy: Maciej Dylik, Sławomir Kozłowski i Bernard Swoczyna.

Continue reading