Warsztaty z Ekoenergii

EkoEnergia-plakat-211x300W ostatnim kwartale 2013 roku członkowie Studenckiego Koła Naukowego Energetyki Niekonwencjonalnej wzięli udział w projekcie fundacji Inceptio „EkoEnergia, czyli czysta przyjemność - warsztaty dla dzieci i młodzieży na temat alternatywnych źródeł energii”.

Jest to projekt edukacyjny przybliżający uczniom warszawskich szkół podstawowych oraz gimnazjalnych tematykę związaną z ekologią, energetyką odnawialną, oszczędzaniem energii jak również wpływem działalności człowieka na środowisko naturalne.
Podczas przeprowadzanych warsztatów uczestnicy poznali odnawialne źródła energii i możliwości ich wykorzystania zarówno w energetyce krajowej jak i w codziennym życiu. Uczestnicy zbudowali zasilanie z paneli fotowoltaicznych do zdalnie sterowanych samochodów, skonstruowali wiatraki o pionowej osi obrotu, zbadali działanie elektrowni wodnej na przykładzie makiety turbiny Peltona oraz porównali różne źródła oświetlenia zapoznając się z różnicami w charakterze ich pracy i ich energochłonnością.

Więcej o projekcie EkoEnergia i przyszłych projektach można się dowiedzieć na stronie Fundacji Inceptio