Pierwsze zajęcia PW Junior

logo9 marca 2013 r. odbyły się pierwsze zajęcia z projektu PW Junior przygotowane przez członków naszego koła.

Projekt skierowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów. Raz w miesiącu młodzi ludzie biorą udział w zajęciach na Politechnice Warszawskiej, przygotowanych przez pracowników naukowych oraz studentów z kół naukowych. Udział w zajęciach rozwija w dzieciach umiejętność myślenia twórczego, zaznajamia z zagadnieniami techniki i wzbudza chęć do poszerzania swojej wiedzy z tego zakresu.

Na zajęciach z Energetyki uczniowie dowiedzieli się, jak działają elektrownie węglowe, jądrowe oraz różne technologie oze. Budując makietę systemu elektroenergetycznego poznali drogę, jaką prąd przebywa od elektrowni do gniazdek w domach. Zbudowali również baterię słoneczną, którą zasilili zdalnie sterowane samochody. Przeprowadzili doświadczenia, podczas których sprawdzili, jaka musi być minimalna wysokość spadku wody dla turbiny wodnej, aby wygenerować energię elektryczną.

Na koniec zajęć uczestnicy zajęć wcielili się w zarządy spółek energetycznych. W trakcie gry symulacyjnej musieli wybrać technologię, w którą najbardziej opłaca się zainwestować.

SDC10483a